Nowe moce farmaceutów

28.06.2023

Do apteki zamiast do lekarza rodzinnego? Teraz to możliwe, bo farmaceuci zyskali nowe uprawnienia i chętnie z nich korzystają.

Już w najbliższą środę, 28 czerwca, zapraszamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu „Po pierwsze Pacjent”. Gościnią Moniki Rachtan będzie magister farmacji Martyna Pasik. Rozmowa będzie dotyczyć zmieniającej się roli aptek i farmaceutów, możliwościach diagnostyki w aptece oraz zagadnień związanych z zamiennikami leków i suplementami diety.

Czy wiesz, że farmaceuta to jeden z zawodów, którym w Polsce ufamy najbardziej? Zaufaj farmaceucie i porozmawiaj z nim o swoich problemach i wątpliwościach. A jeżeli masz problem intymny, poproś o rozmowę w specjalnym pomieszczeniu. O takiej możliwości opowie również Martyna Pasik, farmaceutka, która została nagrodzona w plebiscycie Anioły Farmacji.

Martyna pomoże zrozumieć nam, jakie nowe uprawnienia i możliwości mają współcześni farmaceuci. Poruszy również ważne kwestie zdrowotne, takie jak znaczenie informowania farmaceuty o lekach, które przyjmujesz, czy rola farmaceutów w diagnostyce chorób cywilizacyjnych.

Porozmawiamy o tym, o co warto zapytać farmaceutę. Gościni Moniki Rachtan podzieli się swoimi doświadczeniami i poruszy jakże ważny temat zamienników leków oraz suplementów diety. Dowiesz się, jak radzić sobie z nadmiernym spożywaniem witamin przez seniorów i jakie są różnice między lekami a suplementami diety.

To tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas rozmowy. Najnowszy odcinek podcastu „Po pierwsze Pacjent” będzie dostępny już w najbliższą środę, 28 czerwca.

Słuchaj w ulubionej aplikacji

Poprzednie odcinki

28.06.2023
00:54:39

#4 Idealna wizyta u lekarza rodzinnego. Odcinek 4

W najnowszym odcinku podcastu "Po pierwsze Pacjent” prowadzonego przez Monikę Rachtan, gościem jest prof. Agnieszka Mastalerz-Migas.

28.06.2023

Moc koordynacji w medycynie rodzinnej

Najnowszy odcinek podcastu "Po pierwsze Pacjent” zapowiada się niezwykle interesująco. Gościem prowadzącej Moniki Rachtan jest prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, wybitna specjalistka w dziedzinie medycyny rodzinnej, konsultantka krajowa oraz prezeska Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

28.06.2023
01:03:41

Facet u urologa: między skalpelem a wstydem. Odcinek 3

Już jest dostępny najnowszy odcinek podcastu "Po pierwsze Pacjent”, w którym prowadząca Monika Rachtan rozmawia z profesorem Jakubem Dobruchem, urologiem.

28.06.2023

Od tabu do urologa

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego przeciętny facet idzie do urologa zazwyczaj z żoną lub córką? Czy to kwestia towarzystwa, czy może potrzebują tłumacza w niełatwym świecie męskiego zdrowia? Tego i wielu innych tematów dotyczących zdrowia mężczyzn poruszymy w najnowszym odcinku "Po pierwsze Pacjent”, z udziałem urologa prof. Jakuba Dobrucha.

28.06.2023
01:07:16

Zrozumienie cyklu menstruacyjnego to nie tylko problem dziewcząt. Odcinek 2

Drugi odcinek podcastu "Po pierwsze Pacjent” jest już dostępny do odsłuchu.

28.06.2023

Edukacja i empatia: klucz do zdrowia kobiet – rozmowa z dr. Kamilem Cichym

Już w środę 7 czerwca br. opublikujemy drugi odcinek podcastu "Po pierwsze Pacjent”, prowadzonego przez Monikę Rachtan. Gościem będzie dr Kamil Cichy, ginekolog i położnik ze Słupska. Dr Cichy to nie tylko doświadczony lekarz, ale także aktywny edukator społeczeństwa.

00:00:00