Moc koordynacji w medycynie rodzinnej

28.06.2023

Najnowszy odcinek podcastu „Po pierwsze Pacjent” zapowiada się niezwykle interesująco. Gościem prowadzącej Moniki Rachtan jest prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, wybitna specjalistka w dziedzinie medycyny rodzinnej, konsultantka krajowa oraz prezeska Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. W odcinku poruszone zostaną kluczowe tematy związane z medycyną rodzinną oraz opieką skoordynowaną.

Pierwszym zagadnieniem, które zostanie podjęte, jest profil profesjonalny i osobisty prof. Agnieszki Mastalerz-Migas. Usłyszymy o jej roli jako specjalistki w dziedzinie medycyny rodzinnej, jej pracy na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, a także o obecnych funkcjach, jakie pełni jako konsultantka krajowa oraz prezeska Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Nie zabraknie również wzmianek o jej zainteresowaniach sportem i literaturą, które uzupełniają jej bogate życie osobiste.

Następnie, rozmówcy skupią się na roli medycyny rodzinnej w Polsce. Będzie omówiona istota pracy lekarzy rodzinnych w systemie opieki zdrowotnej, jak wpływają oni na życie pacjentów oraz jak się różnią od innych lekarzy pracujących w podstawowej opiece zdrowotnej. Rozmawiający poruszą również trudności związane z brakiem kadry medycznej, które stanowią wyzwanie dla medycyny rodzinnej w Polsce.

W kolejnym punkcie omówione zostaną zmiany zachodzące w medycynie rodzinnej w Polsce. Profesor Mastalerz-Migas podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian w programie specjalizacji dla lekarzy rodzinnych oraz wprowadzenia opieki skoordynowanej dla pacjentów z przewlekłymi schorzeniami. Będzie to niezwykle cenna informacja dla wszystkich zainteresowanych rozwojem opieki zdrowotnej w Polsce.

Ważnym aspektem rozmowy będzie również rola konsultanta krajowego, którą prof. Mastalerz-Migas pełni. Dowiemy się, jakie są obowiązki i zadania konsultanta krajowego, jakie są jego kompetencje oraz jak wpływa on na działanie systemu opieki zdrowotnej. Będzie to niezwykle istotne dla wszystkich zainteresowanych organizacją i funkcjonowaniem służby zdrowia w Polsce.

Na koniec rozmowy, poruszony zostanie temat równoważenia wielu ról zawodowych przez prof. Agnieszkę Mastalerz-Migas oraz jak radzi sobie z wyzwaniami, szczególnie w czasie pandemii. Warto usłyszeć, jak wybitna specjalistka potrafi efektywnie zarządzać swoim czasem i dbać o swoje dobre samopoczucie.

Zapraszamy wszystkich słuchaczy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu „Po pierwsze Pacjent”, który zostanie udostępniony już w środę, 21 czerwca. Będzie to niezwykle wartościowa rozmowa dla pacjentów oraz pracowników służby zdrowia, która pozwoli lepiej zrozumieć rolę medycyny rodzinnej i opiekę skoordynowaną w Polsce.

Słuchaj w ulubionej aplikacji

Poprzednie odcinki

28.06.2023
01:03:41

Facet u urologa: między skalpelem a wstydem. Odcinek 3

Już jest dostępny najnowszy odcinek podcastu "Po pierwsze Pacjent”, w którym prowadząca Monika Rachtan rozmawia z profesorem Jakubem Dobruchem, urologiem.

28.06.2023

Od tabu do urologa

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego przeciętny facet idzie do urologa zazwyczaj z żoną lub córką? Czy to kwestia towarzystwa, czy może potrzebują tłumacza w niełatwym świecie męskiego zdrowia? Tego i wielu innych tematów dotyczących zdrowia mężczyzn poruszymy w najnowszym odcinku "Po pierwsze Pacjent”, z udziałem urologa prof. Jakuba Dobrucha.

28.06.2023
01:07:16

Zrozumienie cyklu menstruacyjnego to nie tylko problem dziewcząt. Odcinek 2

Drugi odcinek podcastu "Po pierwsze Pacjent” jest już dostępny do odsłuchu.

28.06.2023

Edukacja i empatia: klucz do zdrowia kobiet – rozmowa z dr. Kamilem Cichym

Już w środę 7 czerwca br. opublikujemy drugi odcinek podcastu "Po pierwsze Pacjent”, prowadzonego przez Monikę Rachtan. Gościem będzie dr Kamil Cichy, ginekolog i położnik ze Słupska. Dr Cichy to nie tylko doświadczony lekarz, ale także aktywny edukator społeczeństwa.

27.06.2023
01:06:17

Jak Piotr pokonał wyzwania systemu opieki zdrowotnej w Polsce. Odcinek 1

Piotr cierpi na poważną chorobę oczu, stożek rogówki. U części chorych postępuje ona powoli, ale Piotr miał tego pecha, że już jako dziewiętnastolatek przestawał widzieć...

00:00:00