Najtrudniej się dodzwonić! Jak pomaga Rzecznik Praw Pacjenta? Odcinek specjalny

07.02.2024
00:26:17

Aż 80 tysięcy pacjentów rocznie zgłasza przez infolinię Rzecznika Praw Pacjenta swoje wątpliwości co do zdarzeń w placówkach medycznych. Przypadków jest wiele i są bardzo różne. W najnowszym odcinku programu „Po pierwsze Pacjent”, nagranym podczas XVIII Forum Organizacji Pacjentów, Monika Rachtan rozmawia Rzecznikiem Praw Pacjenta Bartłomiejem Chmielowcem na temat modernizacji systemu zdrowia oraz kluczowych wyzwań takich jak zapewnienie bezpiecznej i wysokiej jakości opieki.

Już jest najnowszy odcinek programu „Po pierwsze Pacjent”! A w nim, w transmisji na żywo podczas XVIII Forum Organizacji Pacjentów #FOP24, z Rzecznikiem Praw Pacjenta Bartłomiejem Chmielowcem poruszamy kluczowe kwestie dotyczące modernizacji systemu ochrony zdrowia.

Rzecznik dzieli się swoimi przemyśleniami na temat najważniejszych wyzwań stojących przed systemem opieki zdrowotnej dzisiaj, koncentrując się na tym, jakie kroki mogą zostać podjęte, aby zapewnić pacjentom bezpieczną i wysokiej jakości opiekę.

W kontekście kampanii „Wymagaj Jakości”, pytam Rzecznika, jak zamierza on połączyć oczekiwania pacjentów z możliwościami kadry medycznej, aby realnie podnieść standardy świadczeń medycznych. Jest to kluczowe dla poprawy zarówno zdrowia pacjentów, jak i komfortu pracy personelu medycznego, co ma bezpośredni wpływ na cały system ochrony zdrowia.

Dyskutujemy, w jaki sposób pacjenci mogą się zwracać do Rzecznika z problemami napotkanymi w systemie opieki zdrowotnej oraz jakie działania są podejmowane w odpowiedzi na najczęstsze zapytania kierowane na infolinię Rzecznika. To ważna rozmowa dla wszystkich, którym zależy na dostępie do opieki zdrowotnej wysokiej jakości.

Całą rozmowę z Rzecznikiem Praw Pacjenta obejrzyj na kanale 👇

Poprzednie odcinki

31.01.2024
00:58:46

Krajowa Sieć Onkologiczna – jakie korzyści odniesie Pacjent? Odcinek 36

Opieka onkologiczna w Polsce odgrywa kluczową rolę w walce z nowotworami, stanowiąc fundament dla lepszej jakości życia pacjentów

24.01.2024
00:57:10

Nie je, nie pije… czyli żywienie pozajelitowe. Odcinek 35

Żywienie  pozajelitowe to metoda, która w Polsce rozwija się już od 40 lat.

17.01.2024
00:52:37

Serce muzyki, siła pomocy. Jurek Owsiak i WOŚP. Odcinek 34

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat angażuje się w dostarczanie nowoczesnego sprzętu medycznego do polskich szpitali

10.01.2024
00:57:12

Wspólny język pacjenta i lekarza. Czy to możliwe? Odcinek 33

Gość odcinka podkreśla istotne wyzwania w komunikacji między lekarzami a pacjentami

03.01.2024
00:44:32

W Nowy Rok bez nałogów. Co zrobić, by naprawdę pożegnać się z uzależnieniami? Odcinek 32

Podkreślenie roli sportu w procesie leczenia uzależnień to nie tylko kwestia promowania zdrowego stylu życia, ale również budowania świadomości o alternatywnych metodach radzenia sobie z nałogami

27.12.2023
00:38:20

Co dalej z lekami recepturowymi? Nowe przepisy zagrożeniem. Odcinek 31

Wprowadzenie nowej ustawy refundacyjnej budzi niepokój wśród pacjentów korzystających z leków recepturowych

00:00:00