Miniatura artykułu

Ścieżka chorego na czerniaka w NIO Gliwice

Nowoczesne leczenie czerniaka wymaga współpracy wielu specjalistów. Wybraliśmy się z kamerą do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, aby sprawdzić, jak leczy się tam pacjentów z czerniakiem.

Moment rozpoznania czerniaka jest dla pacjenta zawsze bardzo trudny. Pojawia się lęk przed nieznanym, strach przed leczeniem oraz troska o bliskich i przyszłość. Te emocje są naturalne. Aby pomóc pacjentom łatwiej się z nimi uporać, przygotowaliśmy reportaż, który krok po kroku pokazuje ścieżkę diagnozowania i leczenia czerniaka.

Dzięki uprzejmości i ogromnemu zaangażowaniu Zespołu ds. Raka i Czerniaka Skóry z gliwickiego oddziału Narodowego Instytutu Onkologii, możemy pokazać losy pacjenta z rozpoznaniem czerniaka. W naszym filmie poznajemy specjalistów zajmujących się diagnozowaniem i leczeniem czerniaka, zaglądamy do pracowni obrazowej i genetycznej, oraz sprawdzamy, na czym polega radioterapia u chorych na czerniaka.

Leczenie czerniaka to skomplikowany proces, który wymaga współpracy wielu specjalistów. Ich zadaniem jest dokładne zidentyfikowanie choroby, aby móc zaproponować leczenie dopasowane do pacjenta. W naszym reportażu, krocząc korytarzami instytutu w Gliwicach, spotykamy nie tylko lekarzy, ale także pacjentów, pielęgniarki oraz koordynatorów leczenia onkologicznego. Wszyscy tworzą zespół, który walczy o zdrowie pacjentów.

00:00:00